spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
Start arrow O FIRMIE

Historia

Rozpoczęcie działalności firmy FOTOMAX miało miejsce w 1991 roku. Założycielem firmy jest Jerzy Szymanek. Na samym początku wszystkie odbitki, wtedy jedynie czarno-białe, odbijane były ręcznie na powiększalnikach fotograficznych i wywołane w kuwetach. 

Pierwsze maszyny do obróbki zdjęć projektowaliśmy sami. Stopniowo wraz z rozwojem fotografii kupowaliśmy nowocześniejsze urządzenia dzięki, którym polepszała się jakość zdjęć i szybkość wykonywania odbitek. Od samego początku FOTOMAXA najważniejsza była dla nas jakość usług i zadowolenie klientów. Obecnie dysponujemy dwoma najnowocześniejszymi minilabami cyfrowymi, które swoją niebywałą jakość i ostrość odbitek zawdzięczają laserowemu naświetlaniu papieru. Oprócz maszyn, w naszej pracowni działa kilkanaście komputerów, po to aby każde zlecenie było pięknie i szybko wykonane.

W historii naszej firmy nigdy nie wiązaliśmy się tylko z jedną firmą produkującą komponenty i urządzenia do wykonywania zdjęć, ponieważ dbamy o to co najlepsze. Dlatego też maszyny, na których pracujemy są firmy Fuji. Jest to obecnie firma, która na polskim rynku dysponuje urządzeniami o najwyższej jakości. Papier oraz chemię fotograficzną kupujemy natomiast od firmy Kodak. Tym sposobem proces obróbki zdjęć dostosowaliśmy tak, aby odbitki miały niezaprzeczalnie najwyższą jakość. Doceniając potencjał naszych klientów uważamy, że zasługują na to, co najlepsze na rynku fotograficznym.

Stale powiększamy ofertę naszej firmy. Obecnie oferujemy odbitki: od formatów legitymacyjnych do wydruków wielkoformatowych 60x90cm. W 2006 roku wprowadziliśmy dział fotogadżetów, w którym znajdziecie fotokubki, fotopoduszki, fotomisie, fotośliniaki, fotopuzzle i wiele innych.

Nasza firma mieści się w dwóch punktach w najważniejszych częściach miasta. W centrum na ulicy Warmińskiej 14/3b i na Jarotach przy ulicy Wilczyńskiego 25a. Oferta sklepowa obejmuje zarówno materiały i chemię czarno-białą dla fotoamatorów, jak i nowinki techniczne z dziedziny fotografii cyfrowej. Posiadamy w ciągłej sprzedaży dziesiątki toreb i futerałów oraz setki ramek i albumów fotograficznych. Jesteśmy jednym z większych sklepów fotograficznych nie należących do ogólnopolskich sieci. Jednocześnie nasze ceny są w stosunku do nich konkurencyjne, obsługa milsza, a jakość wyższa.

 

FOTOMAX angażuje się w wiele regionalnych przedsięwzięć. Od lat sponsorujemy Olsztyński Klub Sportowy. Udzielamy się także w Olsztyńskich Mistrzostwach Fotografii oraz wielu innych imprezach odbywających się w Olsztynie i okolicy.

Od samego początku FOTOMAX oferuje także usługi fotograficzne takie jak: fotografia ślubna, komunijna, reklamowa itp. Mamy kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie zdjęć studyjnych – utrwaliliśmy śluby kilku pokoleń olsztynian. Nasze studio fotograficzne, którego nie powstydziliby się najlepsi polscy zawodowi fotograficy, znajduje się w filii na ulicy Warmińskiej 25a.


Dokładamy wszelkich starań aby nasze usługi i produkty były najwyższej jakości - jeżeli mają Państwo jakieś uwagi prosimy o przesyłanie ich bezpośrednio do właściciela firmy - Jerzego Szymanka (mail). Zależy nam szczególnie na głosach krytycznych, bo tylko tak możemy ulepszyć naszą firmę. Jeżeli coś się Państwu nie podoba, co należałoby zmienić, prosimy o kontakt. Jednakże wszelkie pozytywne opinie też będą mile widziane.

 

W 2009 roku główna siedziba firmy zmieniła swoją lokalizację. Wróciliśmy tam gdzie zaczynaliśmy - czyli na ul.Mrongowiusza...

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB